C++ ile Kripto Ticaret Botu Geliştirmek / Bölüm 2

Bir önceki yazıda geliştirecek olduğum projenin amacından ve detaylarından bahsetmiştim. Bu bölümde oluşturmuş olduğumuz CMake projemize gerekli kütüphaneleri include ederek başladım. Kullanmış olduğum başlıca kütüphaneler,

Boost dışındaki tüm kütüphaneleri projeye static olarak dahil ettim. Yakın zamanda Boost bağımlılığından kurtulmayı ve static bir websocket kütüphanesi eklemeyi planlıyorum. Şimdilik Beast ile gayet güzel çalışıyoruz.

Kütüphaneleri dahil ettikten sonra classları oluşturdum ve kodlamaya başladım. Geliştirmiş olduğumuz uygulama hem websocket bağlantılarını hem http requestlerini hem de sql kayıtlarını kontrol ettiği için multithread bir uygulama oldu.

Uygulamanın en zahmetli noktası http requestlerin uyarlanması ve eklenmesi kısmıydı malum epeyce Binance requestleri var. Ama gerekli eklemeleri gerçekleştirdim. Uygulama genel itibari ile bitti diyebilirim. En önemli kısım olarak alış-satış algoritmaları kaldı. Ayrıca kullanıcının localhost üzerinden uygulamayı kontrol edebilmesini sağlayacak geliştirmeleri de eklemedim. Bu geliştirmelere siparişini verdiğim Orange Pi Zero 2 kartı geldikten sonra devam edeceğim.

Orange Pi Zero 2

Şimdilik yapmış olduğum geliştirmeleri github üzerinden takip edebilirsiniz.

ahakan
22 repositories, 17 followers.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir